Perdanti si la Iasi

csms iasi

Scenariul pare să fie cunoscut dinaintea meciului, atunci când CS Turnu Severin are meci în Liga 1. Nici în etapa a zecea echipa lui Nicolo Napoli nu a reuşit să câştige primul joc în Liga 1. CSMS Iaşi a marcat golul victoriei în minutul 90, prin sârbul Petrovici.

Partidă din Moldova a fost una slabă, cu puţine faze de poartă pe de-o parte, cu multe greşeli din partea celor 22 de jucători, pe de alta. Oaspeţii au avut două ocazii bune în prima repriză, dar nici Vancea şi nici Dandea nu au perforat plasa porţii echipei lui Ciobotariu. Filmul s-a repetat şi în partea secundă, când meciul părea că se scurge încet, dar sigur spre un 0-0, oarecum bun pentru moralul Severinului, care putea strânge 3 meciuri consecutive fără înfrângere, Petrovici a apărut în careul lui Iordan şi a trimis un trasor în poartă oaspeţilor.

Situaţia este destul de delicată la CS Turnu Severin, pentru echipa de la malul Dunării fiind consemnate doar patru puncte în clasament, toate venite în urma unor rezultate nule. Următoarea partidă pentru CS Turnu Severin în Liga 1 va fi sâmbăta viitoare, acasă, contra celor de la Rapid Bucureşti, începând cu ora 19.